Armastaja ja armastatu: tee tantrasse


Film ühe mehe teekonnast läbi Põhja-India ja tema valgusotsingutest. Rajive McMullen on kurnava haigusega võitlev ajalooõpetaja, kes otsib pühamutest selgust ja mõtet, jõuab krematsioonipaigas surmale lähedale ja naudib Aghori otsijate maailmas valitsevat kaost.
Film pakub dramaatilist pilguheitu tantristlikku elutsükli, eriti surma ideedesse ja rikastab meie arusaamist sellest, kuidas me teadmisi otsime ja kuidas sureme. “Armastaja ja armastatu” proovib ka realistlikult mõista nii India tantrismi kombeid kui ka petlikku teooriat selle taga ning kavatseb ümber lükata selle mõttesüsteemi läänes levinud väärtõlgendusi. Teekonna jooksul külastame Kamakhya Devit Assamis ja Tarapithi lääne-Bengalis, mis on kaks kõige tähtsamat tantristliku hinduismi keskust.Andy Lawrence


Andy Lawrence on vabakutseline filmitegija, kes kasutab antropoloogilisi teooriaid ja etnograafilisi uurimismeetodeid, et uurida filmi ja video probleeme. Teda huvitab inimese elutee, eriti sünd ja surm, ning ta keskendub Ühendkuningriigile ja Indiale. Tema töö uurib sünni ja surma lähedust meie eludele ning kuidas seda ümbritsevat teavet levitatakse. Ta on filmitegija Manchesteri Ülikooli Granada Visuaalantropoloogia Keskuses, kus ta õpetab visuaalantropoloogia magistrierialal. Andy on teinud filme nii televisiooni kui ka auhinnalisi filme festivalidele.