,

Eriprogramm "Mälu ja trauma"

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja (J. Kuperjanovi 9)

12.00

Keha mälu (animatsioon) 9 min, dir Ülo PIkkov

Seda, mis PEALE VAIKUST ütlemata jääb, pole olnud? 96 min, dir Vanina Vignal, Prantsusmaa, Rumeenia

14.30

Vestlusring
Leena Kurvet-Käosaar (moderaator), Vanina Vignal, Olaf Mertelsmann, Martinš Kaprans


16.00

Tõrjutud mälestused 52 min, dir Imbi Paju, Eesti, Soome

10.00

Mr Coperthwaite: elu Maine’i metsades 83 min, dir Anna Grimshaw, Ameerika Ühendriigid

12.00

Õhtu kaunitarid 26 min, dir Davor Borić, Horvaatia

Rogotini paastulaulud 30 min, dir Ljiljana Mandić, Horvaatia

Ennast vaadates - Babaluda luda 33 min, dir Andrei Leaha, Rumeenia

15.00

Sigade toitmine 5 min, dir Peter I. Crawford, Taani

Jo Joko 61 min, dir Daisuke Bundo , Jaapan

15.00

Elulood 28 min, dir Rao Heidmets, Eesti

Ka Siber on olnud mu kodumaa 65 min, dir Märt Müür, Eesti

Aegumatu 90 min, dir Andres Sööt, Eesti

Vanaema ja vanaisa 30 min, dir Giedrė Beinoriūtė, Leedu

17.00

Carmen 4 min, dir Olatz Gonzalez-Abrisketa, Baskimaa, Hispaania

Punased juuksed ja must kohv 56 min, dir Milena Bochet, Belgia

18.30

Esilinastus: Hiite lummus 60 min, dir Rein Maran, Eesti

20.45

Stori Tumbuna: esivanemate lood 80 min, dir Paul Wolffram, Paapua Uus-Guinea, Uus-Meremaa

22.30

Alto do Minho 49 min, dir Miguel Filgueiras, Portugal

10.00

Rohkem kui jäätis – Wong Kwong 13 min, dir Riley Leung, Hongkong

Nii kaua kui tahad 38 min, dir Cecilie Denkinger, Norra

Skollialles 30 min, dir Haukur Sigurdsson, Norra

12.00

Videvik 67 min, dir Stefano Cattini, Itaalia

14.30

Talvevalgus 25 min, dir Skule Eriksen, Norra

Ühe aasta meeldetuletus 75 min, dir Michele Di Salle, Luca Papaleo, Itaalia

15.00

Mälestused tuhast 60 min, dir Eduardo Monteiro, hispaania

Nummerdatud 55 min, dir Uriel Sinai, Dana Doron, Iisrael, Ameerika Ühendriigid

Album 52 min, dir Branco Istvacic, Horvaatioa

17.00

Maanteepügmeed 60 min, dir Marie Devuyst, Alain Lemaitre, Belgia

Teksad ja marto 52 min, dir Clio Sozzani, Claudia Palazzi , Itaalia

19.30

Koptid 16 min, dir Álvaro Sau, Hispaania

Hüpe 81 min, dir Jouko Aaltonen, Soome

21.30

Ühisosa 84 min, dir Anne Schiltz, Grégoire Charlotte, Beliga

10.00

E-prügila 20 min, dir David Fedele, Austraalia

Jumal kaitse rohelust 72 min, dir Alessandro Rossi, Michelle Mellara, Itaalia

12.00

Tundmatud kangelased 61 min, dir Mary Jimenez, Belgia

Europaland: pilguheit Kameruni popkultuuri 30 min, dir Balz Andrea Alter, Kamerun, Šveits

14.30

Sashupi elu, nii nagu ta seda näeb 57 min, dir Olga Kornienko, Venemaa

16.00

Otsus 56 min , dir Pushpa Rawat, Anupama Srinivasan, India

17.30

Haiti - lootuse maa 53 min, dir Asier Reino, Hispaania

19.00

Orania 94 min, dir Tobias Lindner, Saksamaa

21.00

Elektririitused Guinea Conacrys 52 min, dir Florian Draussin, Julien Raout, Belgia

22.15

Takso 8 min, dir Asier Urbieta, Hispaania

31. reis 57 min, dir Denis Kleblejev, Venemaa

10.00

Kui vaimud ratsutavad 28 min, dir Itsushi Kawase, Jaapan

Lääne-Timori pudelilapsed 43 min, dir Yoshinari Morita, Jaapan

11.30

Merepiir 55 min, dir Rossella Schillaci, Itaalia

Ütle, millal 55 min, dir Steffen Köhn, Paola Calvo, Saksamaa

14.00

Ühepäevaliblika lend 7 min, dir Kaisa Sammelselg, Portugal

Wariazone 58 min, dir Terje Toomistu, Kiwa, Eesti

540 nanomeetrit 13 min, dir Piibe Kolka, Ameerika Ühendriigid

14.30

Õnne keel 52 min, dir Michael O’Neill, Austraalia

16.00

Näljased meeled 87, dir Beatrix Schwehm, Saksamaa

16.00

Äge film 45 min, dir Andrei Dascalescu, Rumeenia

Kultuuridega silmitsi 4x12 min, dir Lotte Haase, Belgia

ABC 12 min, dir Madli Lääne, Saksamaa

18.00

Halabja – kadunud lapsed 72 min, dir Akram Hidou, Saksamaa, Iraagi Kurdistan

19.45

Vastutust võtma 86 min, dir Paul Lacoste, Prantsusmaa

21.45

Miramen 22 min, dir Khristine Gillard, Marco Rebuttini, Belgia

Narmada 47 min, dir Manon Ott ja Grégory Cohen, Prantsusmaa

22.00 Maailmafilmi järelpidu
Live:
vonKuusk bänd soundcloud.com/vonkuusk
Texas Radio and The Big Beat (The Doors tribüüt)
https://www.facebook.com/TexasRadioAndTheBigBeat
DJ'd: Maailmafilmi festivali meeskond ja külalised
Baaris Uue Maailma starbaarmännid
Pilet: 1.-/ 3.-/ 5.- (festivali passiga/enne kella 00:00/pärast kella 00:00)
10.00

Küberkohvik kõrgustes 28 min, dir Tanel Saimre, Norra

Tähti puudutades 25 min, dir Giuseppe Carrieri, Itaalia

12.00

Masi seadus 14 min, dir Aaro Hazak, Adam Jacobi Møller, Lõuna-Aafrika Vabariik

Minu hääl 42 min, dir Monica Lăzurean-Gorgan, Andrei Gorgan, Rumeenia

14.30

Espui 60 min, dir Anna Soldevilla, Hispaania

16.00

Viis nostalgiale 30 min, dir Maria Kivirand, Robi Uppin, Eesti

Dzukija härg 54 min, dir Linas Mikuta, Leedu

18.00

CHAR ... eikellegimaa 88 min, dir Sourav Sarangi, India

20.00

Põud 100 min, dir Everardo González, Mehhiko

Avatud näitused
23.00 Pidu “Sõbrad tuppa, Kallio libahunt tuleb” ja Muusikute Kartoteek
LIVE:
Mr. Garfield https://soundcloud.com/mr-garfield
Black Magic Six (FIN)
https://soundcloud.com/blackmagicsix/
Kannabinõid http://kannabinoid.bandcamp.com/

Esimene korrus:

Muusikute Kartoteek

DJ-puldis:
-multiinstrumentalist ja helilooja Jakob Juhkam (Jakob Juhkam)
-kitarrist Paul Sild (Badass Yuki, Tallinn Daggers)
-perkussioonide spetsialist Ingrid Aimla (Kreatiivmootor)
-laulja ja kitarrist Siim Raidma (Rob Findel)
-trummar Hans Kurvits (Argo Vals Band, Jakob Juhkam bänd, IHM Trio)