Jumala köök

Amritsari Kuldses Templis valmistavad sajad vabatahtlikud igapäevaselt 50 000 tasuta einet. Selle imetlusväärse paiga atmosfääri ja olemuse parim väljendus ongi paljude heade inimeste käte spontaanne koreograafia.
Režissööri kommentaar:
See film väljendab ja rõhutab inimlikku headust, lugupidavat käitumist ajal, mil religioone karikaturiseeritakse ja stigmatiseeritakse; kui ületarbimine provotseerib nälga ja jätab paljud inimesed ilma mõtiskluspaikadest ja eluks vajalikest toitainetest.
Liigset tarbimist, meeletuid sotsiaalseid erinevusi ja ökoloogilisi katastroofe täis maailmas tundub hädavajalik näidata meile lihtsaid tegutsemisviise.


Valerie Berteau, Philippe Witjes


Valerie Berteau
Valerie Berteau sündis 1975. aastal ning elab ja töötab Brüsselis. 1990ndatel hakkas ta tegelema fotograafia ja reisimisega. Pärast fotograafia- ja visuaalialaseid õpinguid asus ta tööle fotoajakirjaniku ja produtsendina. www.valerieberteau.be
Philippe Witjes
Philippe Witjes elab ja töötab koka ja režissöörina Brüsselis. Lisaks sellele tegeleb Witjes demokraatliku toidu, üldkasutatavate ahjude ja avalike sööklate projektidega. Ta on mitmete kultuurikeskuste ja MTÜde kokk ja logistikajuht ning teeb süüa Belgia väikestes kontsertsaalides. Ta reisib ja teeb süüa ka mitmetes teistes maades. www.philippewitjes.com