Näitus

heikkileis09jpg


Tõejärgne ajastu

Öeldakse, et praegu on käes tõejärgne ajastu. Keegi ei tea täpselt, kus on tõde ja mis on vale. Igaüks võib tuua sadu vastupidiseid näiteid ja väita mida iganes. Infot on lademetes ja raske on selles selgusele jõuda ja leida see endale sobiv tõde. Tihti ei viitsita või pole lihtsalt aega süveneda ja natuke tausta uurida ning lihtsalt lahmitakse.
Eks fotograafias on asjad mõnes mõttes samad. Ikka tuleb esile juhtumeid, kus fotosid võltsitakse ja hiljem neid esitletakse dokumentaalfotona.Tavaline on see, et üleliigne ese kustutatakse ja midagi ka lisatakse, et pilt paremini mõjuks. Mõnikord ka varastatakse teiste fotosid ja esitletakse neid mingil määral muutes enda omadena. Photoshop on kõikvõimas ja juba tükk aega on ebaselged fotograafia ja foto manipulatsiooni piirid.
See fotoseeria on pildistatud klaasnegatiividele ja mingit manipulatsiooni siin pole, kõik on esitletud nii nagu asjad päriselt olid. Seda on proovitud varjata aga tõestus on nüüd teie nina all. Tuleb välja, et näiteks nutitelfonid ja läptopid olid olemas juba eelmise sajandi alguses, rääkimata kõrvaklappidest, mida mungad on kasutanud juba pikka aega oma kloostrites.
Kunst võib olla tõe kui tegelikkuse allikas.


Fotode autor Heikki Leis