Ema ballid: aeg oma kookonist välja pugeda: ehk siis “Bring it out!” 22. märts 2019

Kätlin Luht, Maailmafilmi blogitiim

Mis oleks veel inspireerivam vastu reede õhtut, kui tõmmata retuusid jalga, nabakas selga ja sättida sammud ERM’i, et vaadata vinget tantsukultuuri filmi, mis paneb sind enesekindlalt tundma. Kutsun kõiki üles seda protsessi läbima Lösulas, kus saab padjad kõrvale lükata ja paljajalu paar mõnusamat puusanõksu kaasa teha - tunda end vabastavalt täiesti ilma substantsideta!

Ema ballid/Mother’s balls

Ema ballid on energiline kunstifilm, mis kisendab seksikusest. Kui sa otsid oma sisemist beyonce’i, siis siin on sulle abistav käekene. Kui oled tagasihoidlik, aga uudishimulik, siis teos hea sissevaade värvikasse kultuuriruumi, kus keha pole tabu. Film vaatleb küll keha kasutust marginaalses grupis, kuid kõnetab oma kirglikuses ka kõiki teisi. Glamuur on asetatud pjedestaalile, see on kui moeshow, parajalt inspireeriv ja kunstimeelt turgutav, samas inimlik ja julgustav. Siin on iseloomu ja ausust. 

Peategelane Amber Vineyard on sündinud USA-s ja elab nüüd Amsterdamis. Ta on Hollandi esimese ballisaali House of Vineyard asutaja. Kommuunis on ta ema selle kõige vingemas tähenduses. Ta on uljas, aga ka hooliv, tõeline ballroom kommuuni eeskuju. Võttes oma rolli väga tõsiselt - suurimaks sooviks, et kasvandikud end oma kehas hästi tunneksid, olenemata ühiskonna ettekirjutustest. Peategelase kirglik eneseväljendus ja sekka kogu kehakeel paneb isegi kõige tuimema filmivaataja end väljendusrikkamalt tundma. Kui kvääre käsitlevad filmid on tavapäraselt oma teema kesksesse pigem asetanud represseerituse, siis siin on lähenetud vastupidises võtmes. Vaataja kutsutakse kaasa elama positiivsele, tulema välja oma mugavustsoonist. Nagu Amber nendib, see on põgenemine igapäevasest, nägemaks, et mina olengi superstaar. Seega kõik superstaarid tulge kell 18.15 Hurda saali kaasa elama või Lösulasse tantsima! See on korralik enesekindluse süst, mida sa ei kahetse!

Ema ballid/Mother’s balls

"Ema ballid" 48 min, reede (22.03) 18:15