Festivali päevik 2017 alustab 15. märts 2017

Liina Rajaveer, Tiina Klooster, Oliver Issak

Juba vähem kui nädala pärast elab Tartu taas nädalakese Maailmafilmi rütmis. Tänavune festival toob endaga kaasa varasematest aastatest pisut teistmoodi olemise, kuna filme näidatakse ja mõtteid vahetatakse Eesti Rahva Muuseumi uue hoone avarustes. Festivali teemad on selgi korral olulised ja ajakohased, filmid pakuvad huvitavaid vaatenurki ja mõtteainet inimeseks olemise kohta erinevates ühiskondades üle maailma.

Esmakordselt on Maailmafilm esindatud ka muuseumi ekspositsioonis - festivali ajaks saab püsinäituse “Kohtumised” osaks eriline showroom, kus on võimalik igal ajal vaadata kaheksat festivali programmis leiduvat filmi. Eriline on ka teisipäeva pärastlõunal toimuv filmi “Teekond Alepposse” linastus, millele järgneb põnev debatt teemal "Kelmid ja kangelased - kas inforägastikus on võimalik leida õige tee?". Neljapäeva pärastlõunal aga ootab osalema väärtuste mäng, mida on kohapeal läbi viimas MTÜ Eesti Pagulasabi.


Üks Maailmafilmi võlusid on alati olnud filmijärgsed kohtumised ja nendest tekkiv mõttelõng. Filmide poolt tõstatatud teemade üle võib mõtiskleda näiteks Maailmafilmi blogis, mis ka käesoleval aastal toob teieni festivalimuljeid. Tänavu toimetavad bloginurgas kolmekesi Liina, Tiina ja Oliver ja selle avapostitusega teeme väikese ülevaate sellest, mida eeloleva paari nädala jooksul blogist leida võib.


Festivali päevik saab olema mõnus nurgake, kus kohtuvad filmivaatajate, korraldajate ja festivali külaliste muljed. Nende emotsioonid ja arvamused jõuavad blogilehele nii klassikalisemate arvustuste ja teemaülevaadete, mõnusate intervjuude kui ka vahetute reportaažide kujul. Maailmafilmi nädala jooksul piilume festivali telgitagustesse ja vestleme kaugete külalistega filmitegemisest. Loodame koguda korraldajate muljeid sellest, kuidas festival oma uue kohaga harjus ja kas keskkonnavahetus tõi ka uue hingamise.


Maailmafilmist inspireeritud luuleread, pintslitõmbed ja muu on samuti avasüli oodatud! Kui tuleb tunne, et võiks festivali ajel lendama läinud mõtet teistegagi jagada, anna meile sellest julgelt märku!


Vaata ka festivali kava.