Hr Finne tegelikkuse tunnel 18. märts 2019

Anastasiia Turusinova, Maailmafilmi blogitiim

Kui sa oled kunagi proovinud psühhedeelseid aineid, tunned sa Henrik Edelbo filmi esimesest minutist alates, et oled jälle laksu all. Montaaž, värvid ja helid tekitavad esimesest hetkest alates pehme tükkideks lagunemise tunde. Ei, sa ei ole laksu all, sa vaatad "Hr Finne tegelikkuse tunnelit".

See film on tunniajane sukeldumine ühe taani kunstniku ellu, kes loob iga psühhedeelseid taieseid. Tema joonistused on üleval kohalikus baaris, kus ta öösiti DJ-na tegutseb ja sõpradega kokku saab. Ta rõõmustab, et temast saab Taani kunstiajaloo osa ning praegu valmistab ta ette näitust Vejle Kunstimuuseumis.

Hr Finnele meeldib inspiratsiooni saamiseks narkootikume tarvitada. Ometi ei pea ta ennast suureks narkomaaniks, talle lihtsalt tundub, et psühhedeelsed kogemused aitavad tal oma loovusega süvitsi minna. Kui see äratas sinus huvi ja sa tahad välja uurida, kuidas olla taani kunstnik, narkootikume tarvitada, stuudios elada ja samal ajal DJ olla, siis tule kindlasti teisipäeval (19.03) kell 19:15 ERMi ja naudi.


"Hr Finne tegelikkuse tunnel"  rež. Henrik Edelbo, 47 min, Taani