Kālī templis: 83 minutit Indias 21. märts 2019

Kätlin Luht, Maailmafilmi blogitiim

Kutsume teid jalutuskäigule Kālī Templisse ja igapäevaellu Kanpuri linna, Indias. Templi hoones on Kālī pühamu ja väiksem Hanumani pühamu, külastajad käivad mõlemas. Preestri ja kolme pühendunu lähemal vaatlusel saame mõistma, miks see tempel on neile nii tähtis.

Film linastub sensoorse etnograafia programmi raames. Sensoorsust on siin mitmeti, saab tunda end kohalikuna, jalutuskäigul templis ja linnaruumis kuuleme palvusi ja muusikat. Põikame läbi kohalike kodudest, kus saab ringi vaadata ja lugusid kuulda, suure tahtmise korral võib tunda maitseid ja tajuda lõhnu, miks mitte lehma patsutada. Esindatud on mitmed rituaalsed ruumid ja praktikad, linnaruum kujuneb üheks filmi tegelaseks, kes samuti on kaasas usuelu rütmiga. Esindatud mitmekesisus aitab ehk mõelda, mida teame religioossete erinevuste kohta. Mis on inimeste motiivid, kes käivad aeg-ajalt ka teistes pühamutes jumalikku toetust otsimas. Filmi võib vaadata kui vaikset kriitikat usulise konflikti kinnisidee vastu tänapäeva aruteludes. Jumal on üks, religioonid on tehtud inimeste poolt, nagu preester filmis järeldab.  

Reedel kell 14.00 Maailmafilmi saalis avaneb Ideaalne võimalus korraks Indias käija, lisaks on kohal ka autorid! See etnograafiline teos oma detaili rohkuses ja sujuvuses viib kogemuslikule rännakule.

Kālī templis/A Kali Temple Inside Out

"Kālī templis" 83 min, reede (22.03) 14:00