Kõige karmim kokandusfilm 22. märts 2019

Saara Mildeberg, Maailmafilmi blogitiim

Nicola Difino on mees, kellel on pealtnäha kõik õnneks tarvilik: unelmate amet, head sõbrad, lohakas-elegantne välimus ja teravad naljad. Ta on telekokk, kelle jaoks toit ei ole lihtsalt küte, vaid elukutse, poliitika ja kunst. See paigas maailm pannakse proovile, kui Nickil 2015. aasta alguses vähk diagnoositakse.

Järsku tuleb tal seista silmitsi oma suurima hirmuga, mille allikaks on tema enda keha. Ei järgne esoteerilisi ravivõtteid ega võltslootuste hellitamist: ta annab sõpradele haigusest teada ja alustab võitlust, valmistudes elu vältimatuks lõpuks. Õnne mõõdetakse nüüdsest peale ainult hetkedes. 

Samal ajal kui peategelane vahendab videopäeviku kaudu vähiravi detaile, valmistavad kolleegid Nickile veel korra tema lemmikroogi ning võtavad jutuvooru köögis üle. Sõpra tunned hädas! Hõrgutistega kaasnevad lood mõjuvad helgete toostidena, millega paralleelselt käib Nick läbi surmaga lõppevate haiguste teadvustamise viis staadiumit— eitamise, viha, tingimise, masenduse ja leppimise. Kemoteraapia tagajärjel saavad hooletu habeme ja kammitud juuste asemel mehe välisteks tundemärkideks kahvatud põsed ja ekstravagantsed kaabud, kuid halvava valu kiuste on tema meel ometi terav ja film surelikkuse paratamatuse mõttega julgelt mänglev. Pole kahtlustki, et me kõik peame ühel oma eluga hüvasti jätma. Põhjani, elu ja surma terviseks!

 

“Alla salute - terviseks!” 75 min, reede (22.03) 19:30