Maailmafilmi väljasõit Moostesse 20. märts 2018

Kuigi juba eile toimus ERMis visuaalse antropoloogia seminar, siis alles täna saab Maailmafilm tõelise hoo sisse kell 18.30 algava avafilmiga "Pealkirjata", Michael Glawogger lõpetamata jäänud film maailma poeetilisest kulgemisest, sihitust rändamisest ja eesmärgipäratust otsimisest.
Traditsiooniliselt toimus eile ka korraldajate, külaliste ja vabatahtlike väljasõit Mooste Kunsti ja Sotsiaalpraktika keskusesse ehk MoKS-i, et eelseisva festivali ärevuses hetkeks veel hinge tõmmata ning üksteisega tuttavaks saada.


MoKS on alguse saanud 2001. aastal ning vaikselt oma tegevust laiendanud. Külalisateljeed, õpitoad, näitused, muud üritused, samuti on MoKS seotud kohaliku külakultuuriga, panustades mitmeti nii noorte kui ka teiste külaelanike tegemistesse. Hetkel oodatakse residentuuri helikunstnikke 2018. aasta suveks.


Festivali külalistele pakuti toidulaual erinevaid Eesti maitseid ning tervitusringil oli kõigil kohalolijatel peale enda tutvustamise võimalik proovida ka Lõuna-Eesti üht tuntuimat jooki – handsat. Kõigil soovijad said endale teha ka Maailmafilmi logoga särgi või lihtsalt imelises Mooste mõisakompleksis ringi uitada.


Festivali Päevikust leiab terve festivali vältel erinevaid mõttekilde, vaimuvälgatusi, joonistusi või kirjutisi nii filmidest kui ka festivali ümbritsevast melust!