Maailmafilm läheb Schillingule 26. juuni 2013

Maailmafilm sai 10-aastaseks ning otsustas sünnipäeva puhul reisima minna. 10 aastat on igal kevadel Tartusse tulnud filmitegijad kõikjalt maailmast ja viinud vaatajad nädala pikkusele ümbermaailmareisile kinolinal. Nüüd läheb Maailmafilm ise reisima ja esimeseks sihtpunktiks saab Kilingi-Nõmme ning muusikafestival Schilling.
Kilingi-Nõmme postimajas on kahel päeval võimalik näha väikest valikut parimatest Maailmafilmil viimase viiel aastal linastunud filmidest. Filmide teemad ulatuvad antropoloogilisest põnevusloost Uus-Guineal Võrumaa maainimeste liigutava ja keevalise sõpruseni, Saksamaa ja Ukraina külaelust vürtsisaare Zanzibari ennastunustava muusikalise eneseväljenduseni. Filmirännaku Kilingi-Nõmmes lõpetab imeline sõnadeta film sellest, kuidas Amritsari Kuldses Templis Indias valmistavad iga päev sajad vabatahtlikud tasuta einet 50 000’le inimesele.

Tuhandemiiline rännak algab esimesest sammust ja maailm algab siit!

Üritus on tasuta!


Filmid Kilingi-Nõmme postimajas

6.-7.07.2013


06.07.2013

12.00 STORI TUMBUNA: ESIVANEMATE LOOD (90 min).
Antropoloogiline põnevik Paapua Uus-Guineast.

14.00 LINNATUNDRA (15 min), VIIS NOSTALGIALE (30 min) ja LAUKÜLA KOIT (5 min)
Noorte eesti dokumentalistide liigutavad filmiportreed Kopli supiköögist ja 2010 suurest lumetormist Tallinnas ning ühe Võrumaa küla naabrite soojast ja kohati keevalisest sõprusest.
NB! Kohal autorid!

15.00 ALTO DO MINHO/MINHO KÕRGENDIKUD (49 min)
Külapeod Portugalis! Põhja-Portugali mägedes elavate inimeste kirg ja pidustuste hing.

17.00 UUESTISÜND WESTFALENIS (88 min)
Kuidas sobib väikesesse saksa külla Euroopa suurim Tamili Hindi tempel ja 20 000 usklikku, kes saabuvad iga-aastastele templipidustustele? Kas näha võõra kultuuri saabumises ajastuomast kultuuriliselt rikastavat globaliseerumist või hoopiski ähvardavat pealetungi maa endistele tavadele, rahva harjumustele ja veendumustele? Humoorikas ja sügav vaade kahe maailma kohtumisele ja kooseksisteerimisele.

20.00 ZANZIBARI MUUSIKAKLUBI (85 min)
Muusikaline sisekaemus omapärase vürtsisaare Zanzibari muusikakultuuri ja eluolusse. Suurepärane dokumentaalfilm täis araabia helisid, ladina rütme, India meloodiaid ja Aafrika rütme. Kutse avastama tuhande aasta vanust moslemikultuuri, kus traditsioone antakse edasi muusikaga.


07.07.2013


10.30 KELL POOL NELI (88 min)
Dokumentaalfilm omapärastest ja ebatavalistest inimestest, kes elavad omapärases ja ebatavalises paigas. Ukrainlaste elu Taga-Karpaatias pole kerge, kuid nad võtavad seda nagu kingitust ja oskavad sellest rõõmu tunda. Kui pole raha, et piima osta, tuleb leida lehm. Kui maja põleb maha, tuleb ehitada uus. Ning kui argitoimetused on tehtud ja käes pühad, teeb naps meele rõõmsaks ning toob laulud suule.

12.30 TEMA ISE TOIDAB (64 min)
Imeline sõnadeta film sellest, kuidas Amritsari Kuldses templis valmistatakse iga päev vabatahtlikult tasuta einet 50 000-le inimesele. Selle imetlusväärse paiga atmosfääri ja olemuse parim väljendus on sadade heade inimeste spontaanne koreograafia süüa tehes. Sügav meditatsioon toidu seostest kultuuri, looduse ja inimlike vajadustega.

www.worldfilm.ee
www.schilling.ee